уторак, 10. јануар 2012.


“Kažite mi gde ima ljubavi! Kažite mi gde da bežim od zla, kažite: gde da se sklonim od mržnje!
Kao venac plamena oko mene je mržnja; ima li mesta duši nad zvezdama? Ima li svetla sata odmora? Ima li čista visoka mesta gde ne dopire stahota zemlje?
Žao mi je čoveka.” Ivo Andric